راه علاقمند كردن شنوندگان

همه ي ما در بعضي مراحل زندگي مجبور به سخنراني کردن مي شويم. مصاحبه اي براي کار جديدتان است؟ سخنراني براي ناظر يا هيئت مديره ي شرکت محل کارتان است؟ بله، همه ي اين ها سخنراني هاي بسيار مهمي هستند و مي توانند آينده ي شما را رقم بزنند. پس نگذاريد که اين فرصت ها از دست بروند بدون اينکه شانس موفقيتتان را بالا ببريد.
 
در اينجا به نکاتي اشاره مي کنيم که هنگام سخنراني کردن براي شنوندگاني حرفه اي و متخصص بايد به خاطر داشته باشيد.
 
 1-  شنوندگان را هم درگير کنيد
2-  سرزنده و با روح باشيد
3-  صدايي تاثيرگذار داشته باشيد
4-  از کارهايي که باعث پرت کردن حواس شنوندگان مي شود دوري کنيد
5-  لباس مناسب بپوشيد
6-  حرف هاي تازه بزنيد
7-  تمرين داشته باشيد
 
موفق باشيد
با اجراي اين نکات مطمئناً موفق خواهيد شد که توجه حضار و شنوندگان را کاملاً به خود معطوف کرده و سخنراني عالي تحويل آنها دهيد. 
 
برچسب ها :
*4شنبه سوری*
سه شنبه 22 12 1385 8:29
*4شنبه سوری*
 
@یکی از آیین های ایرانی که سالیان بسیار طولانی در قلمرو فرهنگی ایران برگزار شده است آیین جشن چهارشنبه سوری است. به عبارت دیگر گستره برگزاری جشن چهارشنبه سوری حوزه حضور فرهنگ ایرانی را نشان می دهد. این گستره نه تنها کشور ایران بلکه از سرزمین های زیر تشکیل می شود: شرق عراق و شمال آن(کردستان غربی)، شمال سوریه،شرق ترکیه، جنوب روسیه(داغستان و چچنستان)، آذربایجان و قفقاز، ارمنستان، غرب پاکستان، افغانستان، جنوب ترکمنستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، غرب و شمال هند، غرب چین.
مراسم جشن چهارشنبه سوری که در سرزمین های یاد شده بالا در سال 1371(1993)برگزار شد توسط فضانوردان فضاپیمای روسی«میر»در خارج از کره زمین فیلم برداری و عکاسی شد و در فردای همان روز از شبکه مرکزی تلوزیون روسیه پخش شد. در این فیلم بخشی از کره زمین به طور یکپارچه درخشان و مشتعل بود و در اعماق فضا با شکوهی هرچه تمامتر می درخشید. این پهنه درخشان سرزمین ایران بود.
در ایران باستان شب چهارشنبه سوری در بالای قصر پادشاهی یا کاخ های بزرگ، خرمنی از آتش روشن می کردند و دیگران نیز بالای بام خانه خود آتش روشن می نمودند. سوری به معنی سرخی، سرخ رنگ، مانند گل و شراب، و سور به معنی عیش و سرور و شادمانی و به معنی باره شهر و بام بلند و دیوار دور شهر نیز هست و آتش را به آن جهت روشن می کردند که بر این باور بودند: بدی ها و سیاهی را در آتش افکنده و می سوزانند و از روی آتش می پریدند و می گفتند:« سرخی تو از من، زردی من از تو»منظور از سرخی، کردار نیک و منظور از زردی، کردار زشت و ناپسند است.در زمان هخامنشیان خرمنی از آتش را به سه کوپه تقسیم می کردند با همان روش از روی سه آتش به نام :آسمان، آذر و آبان که نام سه فرشته بزرگ خدا هستند می پریدند پس از آن آتش به هفت قسمت تقسیم شد و نام هفت امشاسپند از روی آن ها می پریدند. بر پایی آتش در چهارشنبه سوری نوعی گرم کردن جان و زدودن سرما و پژمردگی و بدی از تن بوده است. این آیین در بزرگداشت این اعتقاد کهن ایرانیان برگزار می شود که در شب سال نو فروهر یا روان درگذشتگان آن خاندان ازآسمان ها به زمین می آید.
مراسم قاشق زنی یکی از رسم های چهارشنبه سوری است که مردم و بعضا" کودکان کاسه و قاشق را به هم کوبیده و در پشت در پنهان می شوند و صاحبخانه نیز تخم مرغ یا تنقلاتی داخل کاسه می گذارد.
 
برچسب ها :

منتقد نيويورك تايمز:

فيلم 300 خشن و احمقانه است

خبرگزاري فارس: اي.او.اسكات منتقد روزنامه نيويورك تايمز در نقدي بر فيلم 300 كه روز گذشته در وبسايت اين روزنامه منتشر شده است، اين فيلم خشن و احمقانه خواند.

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس او در نقد خود كه لحن طنز آميزي هم دارد مي‌گويد: شخصيت فرمانده پارسيان در اين فيلم طبق معمول تمام فيلمها و آدم بدها‌يشان آدم فاسد و رو به انحطاطي است كه مي‌خواهد خداي جهان شود.
وي در نقد خود آورده است: فيلم صحنه هاي خشن زيادي دارد كه بيشتر آن شامل حمله سپاه پارسيان به يونانيان است. اما خشونت و احساساتي كه در كل اين فيلم جريان دارد به قدري سطحي است كه نمونه‌هاي بهترش در كارتونهاي ژاپني پيدا مي‌شود.
وي در پايان مقاله خود نوشته: من يكي كه خيلي تحت تاثير قرار گرفتم مي‌خواهم پارسيان را قيمه قيمه كنم!

 

هاليوود باز هم بر عليه ايرانيان فيلم ساخت

اعتراض ايرانيان خارج از كشور به نمايش فيلم 300

خبرگزاري فارس: دانشجويان ايراني ساكن مالزي با ارسال صدها نامه نسبت به توليد و نمايش فيلم ضد ايراني 300 از سوي كمپاني برادران وارنر اعتراض خود را اعلام كردند.

به گزارش خبرنگار فارس از شرق آسيا، طي چند روز گذشته ايرانيان خارج از كشور به خصوص دانشجويان ايراني مقيم مالزي با ارسال تعداد متعددي نامه به گروههاي دانشجويي داخلي و خارجي و ارگانهاي مختلف بين المللي نسبت به توليد و نمايش فيلم 300 آخرين محصول كمپاني برادران وارنر اعتراض نمودند.
قرار است از هفته آينده اين فيلم كه از سوي منتقدين سراسر كذب ارزيابي شده است در سينماهاي مالزي نيز به نمايش درآيد كه مي تواند موجبات ايجاد نگاههاي بدبينانه و شكل گيري نوعي نگاه وحشي منشانه نسبت به ايرانيان را فراهم آورد.
كارگردان هاليوودي در اين فيلم مثل اكثر روايت هاي غربي از تاريخ، ايرانيان را افرادي وحشي ، نادان ، خونريزو غيرمتمدن و در مقابل «يونانيان» را افرادي بسيار غيور، شريف و دلاور معرفي كرده است.
در پوستر اين فيلم نيز نامي كه به عنوان 300 براي فيلم برگزيده شده است مشابه كلمه انگليسي باغ وحش به تحرير در آمده است.
كارشناسان سينمايي ساخت اين فيلم ونمايش آن در چنين زمان حساسي را مرتبت با اهداف سياسي آمريكائيان قلمداد مي كنند و بر اين باورند كه هدف از نمايش اين فيلم درنهايت به تحريك افكار عمومي بر ضد ايران و فرهنگ و تمدن ايراني منتهي خواهد شد.
كمپاني هاليوودي «برادران وارنر» فيلم جديد خود با نام 300 را بر اساس كتابي از «فرانك ميلر» ساخته است و پس از « بي باك » و « شهرگناه » سومين اثر سينمايي است كه از روي كتاب‌هاي كميك استريپ فرانك ميلر ساخته شده است با اين تفاوت كه اين فيلم در مورد جنگ ميان شاه يوناني (لئونيداس) درمقابل خشايارشاه ايراني با ارتش يكصد وبيست هزار نفري مي باشد.
فيلم «300» به تهيه‌كنندگي «فرانك ميلر»، «دبوراه اسنايدر» و «كرايج.جي.فلورس» به كارگرداني «زاك سنايدر» ساخته شده است. در اين فيلم كه قرار است 9 مارس اكران عمومي آن آغاز شود، بازيگراني چون «جرارد باتلر»، «لنا هيدي»، «مايكل فسنبدر»، «وينسنت ريگان» و «دومنيك شوست» ايفاي نقش مي‌كنند.
«زاك اسنايدر»، كارگردان هاليوودي در فيلم جنگي، تاريخي «300» تلاش كرده تا روايت تاريخي مبارزه خشايارشاه اول، پادشاه ايران با «لئونيداس»، شاه اسپارت را به تصوير بكشد.
داستان اين فيلم كه به شكل اغراق اميزي سعي شده تا با استفاده از جلوه هاي ويژه و به تقليد از تكنيك فيلم هاي مشهور اخير ساخته شود، عبارت است از جنگ ايران و يونان در ميدان جنگ ترموپيل ( گردنه معروفي در يونان ، بين كوه اويته - Oyete - و خليج ماليك ). جايي كه پادشاه اسپارتي يعني لئونيداس ارتش 300 نفري خود را عليه ارتش عظيم ايرانيان تجهيز كرد تا مقابل سپاه خشايارشاه ايستادگي كنند... اما گوژپشتي دروازه‌هاي شهر را به روي لشگر ايران باز مي‌كند بنابر روايت هرودوت از تاريخ، اين 300 اسپارتي توانستند جلو لشگر عظيم خشايارشاه به مدت 3 روز مقاومت كنند.
در ساخت اين فيلم فاصله داستان تا واقعيت به حدي زياد است كه حتي خشايار به صورت يك پادشاه آفريقايي به تصوير كشيده شده است!
شيوه فيلم‌سازي كامپيوتري است و هنرپيشگان واقعي در صحنه‌هاي مجازي نقش‌آفريني مي‌كنند. موسيقي جذاب و تركيب مناسب با صحنه‌هاي كامپيوتري نبرد باعث شده تصاوير تابلوهاي نقاشي به نظر برسند كه فروش فوق‌العاده‌اي را براي سازندگانش پيش‌بيني كرده‌ است.
قرار است اين فيلم در تاريخ 9 مارس سال 2007 ميلادي بر روي پرده سينما هاي جهان برود.
عليرغم همه تلاش دانشجويان و ايرانيان خارج از كشور تا كنون از سوي مقامات ايراني خبري در خصوص تلاشهاي انجام شده درجهت قانع نمودن دولتها در عدم نمايش اين فيلم منتشر نشده است.

برچسب ها :
بالاخره دكتر وارد شد ، با نگاهي خسته ، ناراحت و جدي .

دكتر در حالي كه قيافه نگراني به خودش گرفته بود گفت :"متاسفم كه بايد حامل خبر بدي براتون باشم , تنها اميدي كه در حال حاضر براي عزيزتون باقي مونده، پيوند مغزه ."

"اين عمل ، كاملا در مرحله أزمايش ، ريسكي و خطرناكه ولي در عين حال راه ديگه اي هم وجود نداره, بيمه كل هزينه عمل را پرداخت ميكنه ولي هز ينه مغز رو خودتون بايد پرداخت كنين ."

اعضا خانواده در سكوت مطلق به گفته هاي دكتر گوش مي كردن , بعد از مدتي بالاخره يكيشون پرسيد :" خب , قيمت يه مغز چنده؟";

دكتر بلافاصله جواب داد :"5000$ براي مغز يك مرد و 200$ براي مغز يك زن ."

موقعيت نا جوري بود , أقايون داخل اتاق سعي مي كردن نخند ن و نگاهشون با خانمهاي داخل اتاق تلاقي نكنه , بعضي ها هم با خودشون پوز خند مي زدن !

بالاخره يكي طاقت نياورد و سوالي كه پرسيدنش آأرزوي همه بود از دهنش پريد كه : "چرا مغز آقايون گرونتره ؟ "

دكتر با معصوميت بچگانه اي براي حضار داخل اتاق توضيح داد كه : " اين قيمت استاندارد عمله ! بايد يادآوري كنم كه مغز خانمها چون استفاده ميشه، خب دست دومه و طبيعتا ارزونتر !!!!!!!!!!!! !!

برچسب ها :

از هر 5 زن، يکي کم خون است


  

بنابر آخرين آمار منتشر شده، فقر آهن شايع ترين کمبود تغذيه اي در سراسر جهان (حتي در کشورهاي پيشرفته) است. از کم خوني فقر آهن حرف هاي زيادي شنيده ايد، اما اجازه دهيد تا اين بار با چند خبر تازه آغاز کنيم.

* کم خوني فقر آهن يک نفر از هر پنج نفر خانم را گرفتار مي کند و در ميان خانم هاي باردار،  اين رقم به يک نفر از هر دو نفر مي رسد. به عبارت ساده تر نيمي ازافراد باردار، دچار کم خوني فقر آهن هستند.

* شايع ترين علت اين نوع کم خوني در کودکان، کمبود آهن در رژيم غذايي است.

* مصرف ويتامين C  موجب افزايش جذب آهن مي شود.

* امروزه تشخيص و تعيين علت ايجاد کم خوني فقر آهن در فرد بيمار، يکي از پايه هاي اصلي درمان است، چرا که بدون مشخص شدن علت، بيماري تنها به صورت علامتي و براي کوتاه مدت درمان مي شود و به دنبال قطع درمان، دوباره کم خوني ظاهر مي شود. به خصوص در افراد مسن، تعيين نکردن علت بروز، ممکن است به قيمت پنهان ماندن يک بدخيمي و پيشرفت بي صداي آن تمام شود.

* پيگيري بيمار پس از شروع درمان، يکي ديگر از بايد ها در اين بيماري است. امروزه با شروع درمان به بيمار توضيح مي دهند که انجام تست هاي آزمايشگاهي بعدي (به هر تعداد که نياز باشد) الزامي است. به اين ترتيب، احتمال درمان ناکافي با رها کردن ادامه درمان، تا حدود زيادي از بين مي رود. به همين دليل امروزه به اين توصيه ي مختصر از سوي تيم درماني، اهميت زيادي داده مي شود.


کم خوني فقر آهن

کم خوني فقر آهن زماني رخ مي دهد که آهن به مقدار کافي در بدن موجود نباشد. آهن ماده اي است که بدن ما براي ساختن بخشي از گلبول هاي قرمز خون(هموگلوبين) به آن نيازمند است. اين بخش از گلبول هاي قرمز، وظيفه نقل و انتقال اکسيژن را از ريه ها به تمامي سلول ها و بافت هاي بدن بر عهده دارند.

کم خوني فقر آهن شايع ترين نوع کم خوني است و به همين دليل اهميت بسيار زيادي دارد، خصوصا که درمان آن ساده است. ولي درمان نشدن اين اختلال عوارض زيادي را در بر دارد.


چه کساني و چرا؟

اين اختلال در ميان خانم ها به طور قابل توجهي شايع تر از آقايان است. حدود 20 درصد از خانم ها در کشورهاي غربي به اين بيماري مبتلا هستند، در حالي که اين رقم در آقايان 3 درصد است.

در بين خانم ها، افراد باردار در معرض خطر بيشتري هستند که علت آن، افزايش نياز به آهن جهت برطرف کردن نيازهاي جنين براي رشد است. مقدار نياز در خانم هاي باردار طي سه ماهه دوم و سوم بارداري به حدي افزايش مي يابد که يا بايد غذاهاي مصرفي آنها محتوي آهن زيادي باشد يا قرص آهن مصرف کنند.

شيرخواران، کودکان و نوجوانان به علت رشد سريع و مصرف ناکافي از غذاهاي حاوي آهن، در معرض خطر کمبود آهن در بدن هستند.

در خانم هاي جوان و بالغ که دوره هاي خون ريزي ماهيانه  دارند، نيز نياز به آهن افزايش مي يابد.

مصرف مولتي ويتامين هاي حاوي آهن تحت نظر پزشک، براي تمام گروه هاي در معرض شامل نوجوانان، خانم هاي باردار و افرادي که به طور منظم خون اهدا مي کنند، توصيه مي شود.


علايم کم خوني فقر آهن

خصوصيات کلي در اين نوع کم خوني عبارت است از: رنگ پريدگي، زود خسته شدن به دنبال فعاليت هاي روزمره و احساس ضعف.

از آنجا که اين علايم به آهستگي شکل مي گيرند، فرد به آنها عادت مي کند و به همين دليل چه بسا تا مدت ها براي پيگيري علت ضعف و خستگي خود به پزشک مراجعه نکند يا آن را به حساب مسائل ديگري بگذارد.

با پيشرفت کم خوني فقر آهن علايم ديگري نيز ظاهر مي شود، از جمله يبوست  ، وزوز گوش  ، تپش قلب (به خصوص پس از فعاليت مختصر)، غش کردن يا احساس سرگيجه  ، افسردگي ، کوتاه شدن نفس، تحريک پذيري (به طوري که فرد خيلي زود عصباني مي شود)، کاهش اشتها  و سردرد (به خصوص در ناحيه پيشاني).

بيشتر اوقات از روي نوع علايم نمي توان ميزان کمبود آهن را تخمين زد، ولي برخي علايم کمبود، شديد هستند. به عنوان مثال: ناخن ها حالت قاشقي پيدا مي کنند يا زخم هايي در دهان ايجاد مي شود. علامت مهم ديگر، «پيکا» يا «هرزه خواري» نام دارد. اين اختلال به معني تمايل و ولع براي خوردن موادي است که جزو مواد غذايي طبقه بندي نمي شوند؛ مثل خاک، گل، برنج خام و ... .

همان طور که ملاحظه مي کنيد، اين مواد خوراکي نيستند ولي بيمار ممکن است با لذت اين مواد را مصرف کند. متاسفانه اين مواد، کم خوني فقر آهن را تشديد مي کنند و وضعيت بيماري روز به روز بدتر مي شود.

دکتر کيانوش انصاري گيلاني

برچسب ها :
تسلیت
شنبه 19 12 1385 15:56

 

اربعین امام شهیدان   را به محضر امام عصر(عج) وتمام عاشقان خاندان اهل البیت (ع) تسلیت عرض میکنم

برچسب ها :
آوای قرآن، شفابخش است
شنبه 19 12 1385 15:47

آواي قرآن، شفابخش است


نتايج يک پژوهش علمي نشان مي دهد: آواي قرآن تأثير مثبتي بر درمان ناباروري زوجين دارد.

دکتر نيره خادم با ارائه ي مقاله اي در اولين همايش سراسري انجمن متخصصان زنان، مامايي و نازايي، صدا درماني را يکي از روش هاي طب مکمل در جهت بهبود نازايي عنوان کرده است.

در اين پژوهش که با هدف بررسي صدا درماني بر موفقيت تلقيح داخل رحمي انجام شده، آمده است که 327 زوج نابارور متقاضي انجام مراحل ابتدايي عمل تلقيح داخل رحمي يا IUI* به صورت تصادفي در سه گروه قرآن، موسيقي و شاهد تقسيم و بررسي شدند.

در اين تقسيم بندي، 110 نفر با صوت قرآن، 105 نفر با موسيقي و 112 نفر به عنوان شاهد(يعني بدون استفاده از روش خاصي) مراحل درمان را گذراندند.

نتايج اين پژوهش از وجود ارتباط معناداري ميان پاسخ مثبت به آزمايش ها در بخش هاي مختلف درمان را در گروه گوش کننده به قرآن نشان داده است.

نتايج اين تحقيق نشان مي دهد که در گروه قرآن از ميان 110 نفر شرکت کننده در آزمون هاي باروري، 18 مورد پاسخ مثبت به درمان در هر سيکل (IUI) ديده شده است.

اين در حالي است که در گروه گوش کننده به موسيقي از ميان 105 نفر تنها 10 مورد پاسخ مثبت و در گروه شاهد از ميان 112 نفر، تنها 6 مورد پاسخ مثبت به اين آزمون ها يافت شده است.

*(INTRA-UTERINE INSEMINATION)

برچسب ها :

موبايل کثيف تر از دستشويي


ميکروب هاي روي گوش تلفن همراه، از هر شيء مستعمل ديگري در اين رده بيشتر است.

تحقيقات جديد نشان مي دهد که باکتري و ميکروب هاي موجود روي گوشي تلفن همراه از سنگ دستشويي هم بيشتر است و در حقيقت باکتري موجود روي گوشي تلفن همراه، از هر شيء مستعمل ديگري در اين رده بيشتر است.

نکته ي جالب تر اينکه به علت افزايش دماي تلفن هاي همراه در حين استفاده، اين گوشي ها تبديل به محيط هاي مناسبي براي کشت و رشد باکتري هاي خطرناک مي شوند، چون باکتري ها براي رشد محلي گرم تاريک را مي خواهند و تمامي اين امکانات را گوشي که در جيب قرار گرفته است، فراهم مي کند. ميزان اين گونه باکتري ها حتي از دستگيره ي در، صفحه کليد و حتي کف کفش شما بيشتر خواهد بود.

دکتر جووان وران پروفسور ميکروبيولوژي دانشگاه متروپوليتن منچستر بيان مي کند که علاوه بر آنکه گوشي تلفن همراه مانند ديگر اشيا باکتري دارد به علت محل نگهداري، شرايط مناسبت تري براي ورود و ازدياد آنها فراهم مي سازد.

نکته ي مهم آن است که اين وسيله با گوش و دهان ما، يعني دو راه قوي ارتباط به داخل بدن همواره در تماس است و از اين طريق مي تواند به راحتي آلودگي را به بدن منقل کند و باعث ايجاد بيماري شود.


برچسب ها :

گفتگوي تلفني شهرام جزايري با فارس قبل از فرار

خبرگزاري فارس:شهرام جزايري پيش از فرار با خبرنگار سياسي فارس تماس تلفني گرفت و مطالبي را مطرح كرد كه جالب بود؛ از جمله اينكه «هيچ احدالناسي نمي‌تونه منو تضعيف كنه!».


-------------------------------

شايد خبر فرار شهرام جزايري يكي از خبرهاي مهم سال 85 باشد كه خبرگزاري فارس در اعلام اين خبر پيش قدم بود. حرف و حديث در اين باره بسيار است، اما هنگامي كه وي براي حضور در دادگاه تجديد نظر به مرخصي آمده بود؛ يعني در تاريخ 85/10/07 با خبرگزاري فارس تماس تلفني داشت.
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، متن كامل گفتگوي تلفني شهرام جزايري با خبرنگار ما (كه البته صداي وي نيز موجود است) از نظر خوانندگان مي‌گذرد. البته ادعاهايي در اين گپ و گفت مطرح شده كه مورد تاييد «فارس» نيست.

-الو بفرماييد؟!
**سلام حال شما خوبه؟! چند لحظه گوشي، آقاي شهرام جزايري مي‌خواد صحبت كنه.
جزايري:سلام برادر! حال شما خوبه؟!
-خيلي ممنون شما خوبيد؟ بفرماييد؟!
جزايري: چرا اينقدر تو بوق مي‌كنيد رسوايي اين مملكت‌رو، هي مي‌زنيد، متهم فلان و فلان و فلان! صدتا اتهام به منِ بيچاره مي‌زنيد! آخه شما كه بچه‌هاي به اين خوبي، مسلمونهاي به اين گلي هستيد، آخه چرا اين كارهارو مي‌كنيد؟ بزرگوار!
- ببينيد آقاي جزايري! ما كار خبري و رسانه‌اي خودمون‌رو انجام مي‌ديم.
-جزايري: مگه قانون نمي‌گه كه تا قبل از قطعي شدن حكم متهم، ذكر نامش مجازات مفتري داره؟ شما كه استاد قانون هستيد؟! رسانه‌ها، هر كسي تكليفي داره البته، اين هم حالا يك ظلم و جور بزرگيه كه مادر بدبخت ما تن و بدنش مي‌لرزه، سكته مغزي هم كرده. مثل اين كه شما ملت ايران تا اين بيچاره‌ها‌رو توي خاك نكنيد، دست از سرشون برنمي‌داريد!
- دور از جون، اين حرفا چيه؟! حالا اون خبري‌رو كه ما كار كرديم مشكلي نداره.
- جزايري: شما كه بالاخره استادي، شما كه بالاخره مي‌دوني، متهمي كه توي اين شش سال تا اين لحظه، يك ثانيه حكم عليه‌اش قطعي نشده، لابد مسئله‌اي هست ديگه.
- ما توي اون خبر همين‌رو اذعان كرديم، كه ديوان عالي احكام‌رو رد كرده و دادگاه تجديد نظر 12 دي برگزار مي‌شه، همين.
- جزايري: آخه برادر! خيلي علاقه‌مندي به خبرهاي داغ، اگه شرط مي‌كني، اگه قول مي‌دي كه هيچكدوم از اين خبرها‌رو نزني، اين اسناد مهم‌رو نزني، اگه خيلي قول مي‌دي بلندشو بيا اينجا، من يه سري اسناد و مدارك بهت نشون بدم، چشات شيش‌تا بشه! فقط قول بده كه هيچ‌جا نزني، عبارت از تضييع حقوق شهروندي بنده، تضييع اموال ميلياردي بنده توي اين مدت، خوش‌حسابي بنده نزد بانكها توي ديوان عالي كشور و... تعطيلي و ويراني بزرگترين شركت كامپيوتر بخش خصوصي ايران، اخراج 5 هزار پرسنل، هرچي دلت مي‌خواد. بيا اسنادشو بهت نشون بدم، گزارش‌هاي دادگاه و بازرس دادگاه رو بهت نشون بدم. دزدي امين اموال، ملك من و تو رو روز روشن برده فروخته، بهت نشون بدم، فقط قول بده كه اينارو هيچ‌جا نزني، صدا هم الان ضبط نكني.
- خوب حالا شما اين اسناد رو به من نشون بدي و من نتونم مورد استفاده قرار بدم به چه دردي مي‌خوره؟!
جزايري: حالا ما هم از پريروز تا حالا، دادگاه پس از يك سال و خورده‌اي، اومده، بعد از دو سال اومده، از 16/12/83 تا الان، بعد از دو سال اومده دو روز، سه روز به من مرخصي داده، حالا ما هم بالاخره زن و بچمون گريه و زاري ميكنن، مي‌گم بابا يا آدم بايد آزاد باشه يا آزاده! حالا من را آزاد بكنن، به فرض اين‌كه نمي‌دونم، تحصيل مال نامشروع 5 سال زندان، حالا من كه مي‌دونم ديوان عالي كشور اين رأي‌رو مي‌شكنه!
تا حالا هر رأيي از من فرستادن اونجا، قضات ديوان، شعبه ديوان عالي كشور رو برادر من عوض كردن؛ كردنش شعبه 20 تهران كه حكم منو تأييد بكنه، اون شعبه نه تنها حكم شعبه 26 ديوان‌رو تأييد كرد، بلكه نوشت خوش‌حسابي وي نزد بانكها احراز مي‌شود. شما كه اين مدارك رو نداريد، آخه چه ژورناليستي هستيد، چرا نمي‌ريد سؤال كنيد و به دست بياريد؟!
- شما خودت مي‌گي كه من اين مداركو دارم، اما حق استفاده نداريد، شما مي‌خوايد كه ما فقط بيايم اونارو ببينيم، ما براساس يكسري دريافت‌هامون خبر مي‌ديم.
- جزايري: من مي‌گم كه يا شما ننويسيد، من نمي‌دونم حالا شما چپيد، وسطيد، هرچي هستيد، من احساس مي‌كنم به اين مملكت و نظام اعتقاد داريد. من زندگي‌مو دادم، بچه‌مو دادم، مالم‌و دادم، آزادي‌مو دادم، حيثيت‌مو دادم، هنوز پابند اين مملكت و نظام هستم. من مي‌گم، يه سوء تفاهم و اشتباهي شده، با صبر و حوصله و كنترل و عرضم به حضورتون، هزينه بسيار سنگينش براي ماس، اين مطالبي كه از من شنيديد، من مرد عملم برادر من! بلند شو بيا اينجا الان آ... آه!، به چشمت نشون بدم، 5/1 ميليارد دلار پروژه عظيم صنعتي و توليدي اين مملكت‌و بهت نشون بدم، گزارش‌هاي دادگاهو بهت نشون بدم، 5/1 ميليارد دلار توي اين مملكت من سنگ روي سنگ گذاشتم برادر من! از جونم پاي اين قضيه وايسادم! هيچ احدالناسي نمي‌تونه منو تضعيف كنه! اين چرت‌و‌پرتا چيه، نمي‌دونم...مثلاً اتهامات متهم رديف دوم تا صدم، برداشتن تو جرايد نوشتن، كي اينارو به شما گفته، كربلايي گفته؟ من يه اتهام دارم، اونم تحصيل مال نامشروعه، والسلام! از اخلال در نظام اقتصادي كشور برائت گرفتم، يه اتهام تحصيل مال نامشروع كه اونم دو سال حبس داره، والسلام!
- شما وكيل ندارين آقاي جزايري؟
- جزايري: اجازه نمي‌‌دن وكيل داشته‌ باشم، دكتر افتخار جهرمي، دكتر صادق آل‌محمد، شش تا وكيل دارم، منو صدا زدن، رئيس مجتمع و رئيس دادگاه گفتن كه آقاي جزايري! يه اتفاق كج‌وكوله‌اي افتاده و نمي‌خواهيم كه مدارك پرونده دست هركسي بيفته، خودت ماشاالله قانون‌داني، اين قضايارو مي‌خواهيم جمع‌وجور كنيم؛ مجتمع اينو مي‌گه، من نمي‌دونم كي داره اينجوري مسائل‌رو غلّو مي‌كنه، اين گزارشها‌رو مجتمع به شما داده؟!
-خبرنگار ما از منبع موثق گرفته و به خاطر همين خبر هم...
- جزايري: نه؛ ببينيد، من الان مي‌خوام زنگ بزنم دادگاه، بعد بلند بشم بيام اونجا خدمت شما، خبرگزاري؛ تمام جهان‌و هم جمع كنيد اونجا، همه مدركها‌رو بزارم جلوتون، در واقع تكليف الهي است، ثانياً عقل، ثالثاً در واقع يه اعتقادي به اين؛ كمي به اين نظام، من كه يه آدم مفسد، مجرم نمي‌دونم فلان؛ نبايد يه آدم خيلي معتقد باشم كه، من با عملكرد عاقلانه حيثيت مملكت‌رو حفظ كردم.
از آقاي شاهرودي بگيريد، گزارش خلاف واقع بهش دادن؛ از قاضي قبلي پرونده من بگيريد، من و مفسد، خانم‌...، رشوه‌گير و... معرفي كردن بعدش همه اين گزارشهاي غيرواقع‌رو به همه دادن.
دو سال بعد ديوان عالي كشور گفته آقا! نه اينجوري نبوده! دو سال بعد خوش‌حسابي من احراز شد، كدوم صندوق؟! اگه صندوق بيت‌المال، صندوق ضمانت‌ صادراته، كه تمام زندگي من اونجا بوده و هست. الان هم نزد دادگاه پشت يه قرار كاملاً قانوني 100 ميليارد تومني، من 5 سال تو بازداشت موقتي بودم كه به من گزارش نمي‌كردن، حالا همه عالم و آدم ريختن سر من كه چيزي تو دادگاه نگم؟! خيلي خوب! اگر قراره من با صبر و حوصله، با تحمل با پذيرش مصائب، ويراني‌ زن و بچه، مرگ تدريجي مادر، بيايد ببينيد اينارو! همينجور رو هوا كه نمي‌شه؟!
يه‌ كتاب داره چاپ مي‌شه،اگه اين كتاب چاپ بشه، حيثيت همه ميره؛ ما جلوش‌و گرفتيم، گفتيم نكنيد! اين بدتر از هولوكاسته! اگه اينا مي‌تونستن؛ شما يه آدم عاقل، اگه اين ... كه ته اين نمي‌دونم اتهامات همه‌ متهما؛ من كجا دو شغلي بودم؟! مي‌گن مشاور مجلس بودم، صاحب بخش خصوصي بودم، دو شغله بودن مال آقاي دكتر منصوريه، استفاده از كالاهاي مجهول هم مال اون متهم‌هاي بعديه، كه اونا هم همه باطل شده، ديوان عالي كشور گفته همه اينها باطله.
شما كه يك ژورناليست عزيز هستي، مخصوصاً خبرگزاريتون كه واقعاً من بهش علاقه‌ دارم كه بسيار خبرگزاري خوبيه، وقتي از دوستان سؤال مي‌كنم منبع خبر چيه؛ مي‌گن فارس، مي‌گم بچه‌هاي بسيار خوبي هستن!
من چپ و راست و وسط‌و بلد نيستم به خدا، آدم عوام و اقتصادي هستم، اين چيزا رو بلد نيستيم. با همه هم رفاقت مي‌كنم، همه‌رو دوست دارم، دست همه‌رو هم ماچ مي‌كنم! ظرفيت بسيار بالايي، من در پذيرش حرف مخالف دارم، هيچ وقت مخالفم‌و سركوب نمي‌كنم، مخالف مي‌خواد حرف بزنه، بزنه.
برادر من! من دنبال بازپرداخت ديون بيت‌المال بودم، كه تا تاريخ توقيف من، گزارش كارشناس‌هاي رسمي دادگستري هست كه ميزان معوقه‌هاي من صفر بوده! تمام اموال بيت‌المال‌رو نابود كردن، اموال منو نابود كردن، همه اينارو ضايع كردن؛ اسنادش هست، من‌، رو هوا حرف نمي‌زنم، تشريف بياريد اسناد و ببينيد، فيلم‌برداري بكنيد، هركار خواستيد بكنيد ولي پخش نكنيد. يه گافي دادن، چيزي تهش در نيومده، حالا مي‌خوان يه‌جوري رفع و رجوعش كنن! حالا هي شما تو بوق و كرنا مي‌‌كنيد؟ هرچيزي‌رو كه شما خبرنگارا موثق به دست مياريد، نبايد علم كنيد كه؛ اين اراجيف چيه برداشتن نوشتن؟!
_ توي خبر ما چيز بدي هم نبود، حالا من نمي‌دونم شما چرا از خبر ما ناراحت هستيد؟
جزايري: الان پس از 5 سال 6 سال اين قضيه جمع بندي شده؛ ذكر نام متهم، تا قبل از قطعي شدن، تن و بدن مادرشو لرزونده برادر من! من كه برام عار نيست الان كجا بيام خدمت شما؟ ترسي ندارم از كسي؛ من به اين مملكت خدمت كردم. از هيچ كس نمي ترسم! اين خبر و مادرم زنگ زد به من گفت، بنده خدا سكته مغزي كرده افتاده تو بيمارستان، افتاده تو خونه، فلج؛ اين ‌آخه درسته؟! شما فكر مي كنيد درسته؟! آقاي شاهرودي كه اينقدر ادعاي امنيت و نمي دونم چي مي كنه، اين كارش درسته؟! توش موندن؛ رئيس مجتمع قضايي به من مي گه چه كنم، چه كنم، چه كنم؟! اين عبارت و چي تعبير مي كني؟ مي‌گه آقاي شهرام جزايري چه كنم؟! اينا نمي‌تونن منو محكوم كنن! الان انتقام اخلال و تحصيل مال نامشروع از طريق پيش فاكتورو مطرح كردن، مي گم شما بريد پيش فاكتور صادر كنيد، بريد ببينيد كدوم بانك به شما وام مي‌ده؟! ديوان عالي كشور اعلام كرده خوش حسابي من نزد بانكها احراز شده، حكم هم داده به من، حكمش هست. ولي ننويسيد، نكنيد، دلتون براي خانواده شهدا بسوزه، براي مملكت بسوزه، براي اين آقاي شاهرودي بسوزه كه يه مشت گزارش‌هاي خلاف واقع مي ‌رن بهشون مي‌دن؛ نكنيد، التماس مي‌كنم نكنيد، خواهش مي‌كنم نكنيد، بزاريد رأي من كه قطعي شد، صورتمو شطرنجي كنيد، تيكه تيكم كنيد، بياريد جلوي مردم بكشيد،اصلاً، با مملكتي كه شما رسانه‌هاش هستيد، اين دستگاه عدليشه، به زهراي اطهر جاي من زير خاكه، من نوشتم، 27 بار بايد من و دار زد! يه فعال اقتصادي كه 7/1 ميليارد دلار پروژه اجرا كرده توي مملكت، اين بلاها رو سرش آورديد، شماي رسانه، اونم قوه قضاييه، منو بايد تيكه تيكه بكنيد و به اين تيكه تيكه شدنم افتخار مي كنم! من براي خودم متأسفم. حالا من مغبون از هيچكس ترسي ندارم، غير از خدا، برادر! من از هيچكس نمي‌ترسم. از پريروز تا حالا هم صدنفر آدم ريختن سر من كه شهرام؛ چيزي نگي، فلان نكني، اما من كله بچه خودمو براي آبروم مي‌كنم، من توي دادگاه فقط سه تا حكم ديوان عالي كشور رو بخونم، سه تا حكم نقض شهروندي رو بخونم، هيچ دفاعي هم ندارم. شما مي‌خوايد كيفرخواست عليه اين اموال من صادر كنيد؟!
اصلاً برادر من؛ قاضي پرونده مي‌ترسه پرونده منو امضا كنه. هر چي بهش مي‌گم برادر من؛ به من بگو من چيكار كردم بيا با هم صحبت كنيم...
خبر شما بد نيست، من اصلاً از ذكر نامم قبل از قطعي شدن حكم دلخورم! به قاضي مي‌گم، مي‌گه من از رسانه‌ها مي‌ترسم، آخه من اين درد و برم به كي بگم؟! به قاضي مي‌گم؛ تو براي من قرار 100 ميليارد تومني صادر كردي؟ به من ميگه، آقاي شاهرودي بگه، آقاي الياس محمودي بگه اونوقت، بهش مي‌گم مگه تو قاضي مستقل نيستي؟!
بازداشت موقت ناقص، متزلزل، غيرقابل ذكر، حكم دارم، سربرگ خبرگزاري فارس نيست، سربرگ شركت تهيه تجارت هم نيست؛ سربرگ قوه قضاييه‌س،نوشته ايشون تأمين كافي سپرده هنوز متهمه؛ چرا آزادش نكرديد؟! دادسراي ويژه رسيدگي به تخلفات زندان؛ قاضي صادر كننده چنين حكمي رو دو روز بعد عوض كردن، هستش قاضي پرونده؛ آدرس دقيقشم بهتون مي‌دم.
_ اسمش چي بوده؟
جزايري: حالا ديگه دنبال اين نباشيد؛ احكامش هست، ولي نكنيد؛ ببينيد، دلتون براي اين مملكت بسوزه، يه سري آدماي بي عقل، يه سري آدماي نادون و دشمن، اقدامات نسنجيده كردن، من و شما بايد كنترلش كنيم. من يه تكليف الهي دارم، جنابعالي و هممون! بزاريم رأي كه قطعي شد، حكم كه قطعي شد، منم كه الان ادعايي ندارم، من الان يه متهم هستم، متهم مابه‌التفاوت يك ميليارد و 200 ميليون توماني هستم.
برادر من! من 5/1 ميليارد دلار توي اين مملكت پروژه اجرا كردم، به اين خاطر زندگي منو 6 سال متوقف كردن، نابود كردن، نه توقيف! ميان مي‌گن آقا سهمو نفروش، سازمانِ منو نابود كردن، 20 روز، يه ماهه الان اومدم مي بينم امين اموال من، ... كرده، 5/4 ميليارد تومن موجودي نقدي منه، مي‌گه من اشتباه كردم گفتم 6/2 ميليارد تومن داري، آخه مي‌شه، يه حقوقدان اشتباه كرده باشه؟!
روز روشن ملك منو تو قالب صورت جلسه برده فروخته! سهام من توي افزايش سرمايه شركت نكرده، پول نقد تو حسابم بوده ارزششو آورده پايين، كارخونه برق منو 35 درصدشو ضايع كرده، اينا اسنادش هست، تشريف بياريد، بهتون نشون بدم، ولي نكنيد، نزنيد، من مي‌گم نكنيد، نزنيد، شما مي خوايد بزنيد، بزنيد.
جزايري: من از هيچي نمي‌ترسم، غير از خدا از هيچكس نمي‌ترسم. كارمو قانوني انجام مي‌دم، احترامي هم كه توي اين 6 سال تو زندان اوين داشتم، همه شما شايع كردين كه من مرخصي‌هاي طولاني مدت دارم؛ 2 سال به من مرخصي ندادن! چرا؟ قاضي مي‌گه مي‌ترسم تورو بكشن، به تو چه مربوطه؟! مگه تو حافظ جون مني؟! اگه از آزادي من، بين يه مشت آدماي خوبي مثل شما كه تراكم مجرمش 10 درصد هم نيست، مي ترسي، چطور منو گذاشتي كنار مجرمايي كه با سر ميرن تو شيشه اتاق من؟! اين حرفا كدومه برادر من؟!
يه ... زده شده، جرأت ندارن جمعش كنن! دنبال اين هستن كه آرامش ايجاد بشه، اين آرامش هم وظيفه من و شماس، رأي قطعي شد، شما هر روز بزنيد، اصلاً عكس من و بزنيد بنويسيد اخلالگر، من كه خودم مي‌دونم چيكار كردم، شما هم مي‌دونيد چيكار كرديد؟! ببين برادر من! همه مون مي‌دونيم چيكار كرديم. كسي كه كارشو بلد باشه‌ها، مي‌دونه كه چي نوشته، من روزي صدتا نامه ايراد مي‌گرفتم؛ من اگر به همسرم خيانت كرده بودم 10 بار من و تيكه تيكه مي‌كرد.
برادر من! آقازاده‌ها رو مي‌خواستن بگيرن، دادنامه‌هاشون هم هست، من بيچاره رو گرفتن، كس و كار نداشتم، اين بلاها رو سرم آوردن!
نكنيد، من نكنم، شما هم نكنيد. من 6 سال خودمو كنترل كردم، شما هم خودتونو كنترل كنيد، راي كه قطعي شد، هر روز بزنيد! اگه راي قطعي شد بي‌وجداني نكنيد يه بار بزنيد، هر ساعت بزنيد، هر روز بزنيد، بگيد آقا اين مجرمه، اين مفسد، من ميام مي‌گم تقاضاي عفو و بخشش دارم، غلط كردم، كسي مثل منو بايد تيكه تيكه كرد، يعني تقاضاي من تو دفاع آخر همينه، اين چرت و پرتا كه تو پرونده هست نمي‌دونم تحصيل مال نامشروع و ...
اصل وام بانكي كه من قبل از موعد گرفتم و برگردوندم كه صد سال سياه هم نمي‌تونم تحصيل مال نامشروع كنم. تحصيل مال نامشروع رو اونايي مي‌كنن كه مي‌دونيد كيا هستن! به هر حال من در خدمت شما هستم، من خواهشم اينه كه ننويسيد، اگر هم مي‌خوايد بنويسيد، تا راي قطعي نشده هيچ كس اظها‌ر‌نظر نبايد بكنه، حتي اسم من بدبختو نبايد آورد. خودش، خانوادش در واقع از اين بابت گله دارن، بعد كه راي قطعي شد، اتهامش اين بود، عين دادنامه‌رو چاپ كنيد، 30 بار هم چاپ كنيد، بعدش هم خواستيد تشريف بياريد در خدمتتون هستيم.
حالا اگه دلت خواست خارج از چارچوب، موبايلتو به من بده يه فرصتي كه لازم شد، من هماهنگ كردم، باهات هماهنگ كنم بيا اسناد اين اراجيفي كه من به شما گفتم نشون بدم.
-من شماره شمارو دارم
جزايري: در خدمتتون هستيم خداحافظ شما.

برچسب ها :

مادري در ساوه دختر 16 ساله‌اش را كشت

خبرگزاري فارس: مادري در شهر ساوه دختر 16 ساله‌اش را به قتل رساند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك به نقل از مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي استان مركزي، در پي گزارش فوت مشكوك دختر 16 ساله‌اي در شهر ساوه و تناقض اظهارات والدين اين دختر با شواهد موجود مبني بر اين كه وي به علت بيماري فوت كرده است، پرونده‌اي در اين رابطه تشكيل و جهت انجام تحقيقات تكميلي به اداره آگاهي ساوه تحويل داده شد.
براساس اين گزارش، با اخذ نظريه پزشكي قانوني مشخص شد، اين دختر به قتل رسيده است، از اين رو مأموران اداره آگاهي شهرستان ساوه تحقيقات خود را گسترده‌تر كرده و در ابتدا والدين وي را تحت بازجويي قرار دادند.
اين گزارش مي‌افزايد: در بازجويي‌هاي به عمل آمده از مادر اين دختر مأموران متوجه ضد و نقيض‌گويي‌هاي وي شدند.
اين گزارش ادامه مي‌دهد: سرانجام مادر اين مقتول اعتراف كرد كه دخترش را به علت اين‌كه با چند نفر رابطه نامشروع داشته، كشته است

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 128399
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss